Son Trend; Poliüretan Duvar Panelleri

1264

Duvar dekorasyonu gelişen mimari ile birlikte oldukça önem kazanmaya başlamıştır. Düz beyaz duvarlar yerini renkli, desenli duvarlara bırakmıştır. İlk önce duvar kağıtları ile başlayan bu akım günümüzde doğadan ilham alınarak tasarlanan duvar panelleri ile devam etmektedir. Piyasada birçok duvar paneli çeşitlerine rastlanabilmektedir. Poliüretan duvar panelleri de bunlar biridir.

Poliüretan Panellerin Özellikleri

Poliüretan duvar panelleri, poliüretan ham maddeli olup, sağlığa hiçbir şekilde zarar vermeyen bir yapıya sahiptir. Kolay uygulanabilirliği ile uygulamacıya gerek kalmadan kendiniz de çok rahat bir şekilde duvarlarınıza uygulayabilirsiniz. Alev yürümez özelliği ile gönül rahatlığıyla kullanabilir. Sudan etkilenmen yapısı ile hem iç hem dış mekanlarda kullanılabilir. Renklerde solma, açılma yapmaz. Uzun süreli kullanıma uygundur ve garantilidir.

 

Poliüretan duvar kaplama panelleri, ahşap duvar kaplama, taş duvar kaplama, tuğla duvar kaplama ve beton duvar kaplama olmak üzere çeşitlendirilmiştir. Doğal ürünlerden birebir kopyalanarak tasarlanan ürünler ile doğayı mekanlarınıza taşıyabileceksiniz. Ayrıca Poliüretan tavan ve duvar karosu serisi ile kraliyet saraylarının asilliğini mekanlarınıza yansıtabileceksiniz.

Poliüretan duvar kaplama panelleri aynı zamanda ısı ve ses yalıtımı sağlar. Ses yalıtımı özelliği ile dışarıdaki gürültüyü duymanızı en aza indirirken, içerideki sesleri de dışarı aktarmaz. Isı yalıtım özelliği oldukça avantajlı olmanızı sağlar. Özellikle kış aylarında içerideki sıcak havanın dışarı çıkmasını önler. Yaz aylarında ise dışarı bulunan ısıyı içeriye geçirmez.