Poliüretan Duvar Kaplama Panellerinin Kullanım Alanları

1361

Dekorasyon geniş bir yelpazedir ve ilk başlangıç adımı zemin, duvar ve tavanlardır. Bu nedenle duvar dekorasyonu bir mekanın dekorasyonundaki en önemli yapı taşıdır. Poliüretan dekoratif duvar kaplama panelleri, her alanda ve mekanda kullanılabilmektedir. Duvar yapısı fark etmezken, pürüzlü, ıslak, kuru her türlü duvara uygulama yapılabilir. Karpan poliüretan duvar kaplama panelleri dekoratif olarak kullanıldığı gibi aynı zamanda ısı ve ses yatılım malzemesi olarak da kullanılabilir. Panelleri ister iç taraftan ister dış taraftan uygulayarak duvarlarınıza hem dekoratif bir görüntü katacak hem de yalıtım sağlayacaktır.

İç Mekan Uygulamaları

Panellerimizi istediğiniz her mekanın duvarlarında kullanabilirsiniz. Ev, ofis, kafe, restoran, mağaza, market, iş yeri vb. her yerde kullanılabilir. Buhar, su ve ısıdan etkilenmeyen yapısı ile banyo ve mutfak dekorasyonunda da kullanılmaktadır. Panellerimizin ince yapısı sayesinde duvarınızın tamamını kaplayabileceğiniz gibi sadece bir bölümünü de kaplayabilirsiniz. Hayal gücünüzü kullanarak istenilen her dekoru poliüretan duvar kaplama panelleri ile yaratabilirsiniz.

Dış Mekan Uygulamaları

Dış mekan duvarlarındaki monotonluğa son veren poliüretan paneller, farklı mimariler oluşturmanızı sağlar. Binanıza doğal taş, tuğla, ahşap veya betondan yapılmış gibi görünüm verebilirsiniz. Hiçbir hava şartlarından etkilenmez. Sudan etkilenmeyen yapısı ile her türlü hava şartında rahatlıkla kullanabilirsiniz. Uzun süreli güneş ışığına ve ısıya mağrur kalması, renklerinde solma ya da açma yapmaz. Ayrıca alev yürümez özelliği ile de gönül rahatlığı ile kullanılabilir.